1981 yılında Rize’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Rize’de tamamladı.
2001 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde öğrenim görmeye hak kazandı ve buradan 2005 yılında mezun oldu.
2009 yılında Samsun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği  mesleğine başladı. Teftiş stajını Kayseri ilinde, Kaymakam Refikliği Stajını Ankara’nın Nallıhan ilçesinde tamamladı.
Bilecik İli Yenipazar ilçesinde beş buçuk ay süreyle Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.
Yurt dışı yabancı dil eğitimini İçişleri Bakanlığınca bir yıl süre ile gönderildiği, İngiltere’nin Canterbury şehrinde, Chris Church Üniversitesinde tamamladı.
Birleşik Krallık İdari Sistemi üzerinde inceleme araştırmalarda ve çeşitli eğitim  programlarında bulundu. 
2012 yılında 96. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamladıktan sonra Ağaçören Kaymakamlığına atandı ve iki buçuk yıl görev yaptı.
3 Eylül 2014 tarihinde Gümüşhane Köse Kaymakamlığına atanıp 2 yıl görevde bulunmasının arından 6 Ekim 2016 tarihinde Diyarbakır Hani Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekilliği görevine atanıp 2 yıl süre ile ilçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekilliği görevlerini birlikte yürüttü. 
Son olarak 1 Eylül 2018 tarih ve 157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Tortum Kaymakamlığına atandı.İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.